En reporter från Expressen tog kontakt med mig i början av december angående ett reportage om att bo på Malta. Hon hittade alltommalta.com liksom många andra genom google och undrade om jag kunde svara på ett gäng frågor och jag var inte sen med att svara ja!
Efter en 25minuter lång telefonintervju kände hon sig nöjd och det gör jag också när jag ser bilder som mamma skickat!
Så ni som har möjlighet där hemma i Sverige; köp Expressens bilaga “Köpa drömhus utomlands” och läs om mig och flera andra svenskar runt om i världen! Finns i butik fram till 20 januari.
Klicka på bilderna för att göra dem större och läsa hela texten.
Pingback: MEET THE NEW COVERGIRL OF COSTA DEL SOL! | Allt om Marbella
Såg tidningen i butiken (hade inte ännu sett ditt inlägg) och efter att ha läst på framsidan tänkte jag att det är så himla trist att de inte kan skriva om Malta nån gång… Men sen började jag bläddra och såg dig :-) Ser fram emot att läsa artikeln! :-)
Häftigt Johanna, bra jobbat!
Jag har vart nere i affären och köpt ett ex, kul o ha :D
Idag har jag också köpt tidningen! Va duktig du är!! Blir ännu mer sugen på att åka till Malta nu…..
Pingback: HÄRLIGA SVERIGE! | Jenny Arnell @ Spotlife
Wooooow!! So nice! :D
grymt kul, keep up the good work =)
Hej Syster!! Vad fantastisk du är!!! Snyggt jobbat :D Älskar dig!
Snyggt jobbat Johi :)sååå imponerande:)
Snyggt!
Woop!!